browse more

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

1) Všeobecná ustanovení
Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné.

2) Prodávající:
Český národní fond kultury a.s.
Glazunovova 885
148 00 Praha 4 - Kunratice
Česká republika
IČ: 60197455
DIČ: CZ60197455
Tel.: +420 244 912 158
Fax: +420 244 912 158
http://www.narodnifondkultury.cz

3) Ceny
Ceny zboží a dopravy v tomto internetovém obchodě jsou uváděny včetně DPH. Přeškrtnuté ceny, uvedené u zboží, znamenají původní ceny před slevou. Zboží je prodáváno za cenu platnou v okamžiku objednání. Každá objednávka učiněná prostřednictvím tohoto internetového obchodu je považována za závaznou a vztahují se na ni ustanovení o uzavření kupní smlouvy podle § 409-470 Obchodního zákoníku.

4) Objednání
Zákazník musí během objednání uvést úplnou platnou adresu, další kontaktní údaje (email, telefon) a zvolit způsob platby. Potvrzením objednávky se zákazník zavazuje k odebrání zvoleného zboží a k uhrazení příslušné částky.

5) Potvrzení objednávky
Při standardním průběhu vyřízení objednávky probíhá komunikace mezi prodávajícím a kupujícím prostřednictvím emailů. Prodávající odešle kupujícímu souhrn objednávky. Kupující při běžném průběhu vyřízení není povinen reagovat na žádné emaily. Objednávka je přijata do 24 hodin, potvrzení objednávky vám zašleme e-mailem, o odeslání budete taktéž informováni e-mailem. V případě nejasností Vás budeme samozřejmě kontaktovat.

6) Zrušení objednávky
Každou objednávku můžete do 24 hodin zrušit a to telefonicky, či e-mailem a to bez udání důvodu. Stačí uvést jméno, e-mail a popis objednaného zboží či služby.

7) Způsob platby
Nakupující má možnost volit mezi platbou předem bankovním převodem či složenkou typu A nebo platbou dobírkou. Při volbě platby převodem bude zboží expedováno až po připsání požadované částky na náš účet. V případě platby předem převodem musí být platba uhrazena do 10 dnů od vzniku objednávky, v opačném případě bude objednávka stornována.

8) Dodací doba
V převážné většině případů je zboží odesláno během 3 pracovních dnů.
Dopravce Česká pošta a.s. dodá zásilku adresátovi ve lhůtě určené jeho obchodními podmínkami.
Prodávající si vyhrazuje právo nenést odpovědnost za případné nedostatky ve službách poštovních firem.

9) Doprava, poštovné a balné
Česká pošta s.p. – doporučené psaní
Pro malé zásilky např. 1 knihu. Objednané zboží Vám bude zasláno doporučeně do 3 dnů po připsání Vaší platby na náš účet. K ceně zboží účtujeme dopravné a balné ve výši 59,- Kč včetně DPH.
Česká pošta s.p. – doporučené psaní na dobírku
Pro malé zásilky např. 1 knihu. Objednané zboží Vám bude zasláno poštou na dobírku do 3 dnů od potvrzení objednávky našim obchodníkem, zaplatíte při převzetí zásilky. K ceně zboží účtujeme dopravné a balné ve výši 59,- Kč včetně DPH.
Česká pošta s.p. - Balík do ruky
Pro zásilky do 30 kg. Objednané zboží Vám bude zasláno doporučeně do 3 dnů po připsání Vaší platby na náš účet. Informace o pohybu zásilky můžete obdržet na váš e-mail či mobil. Doručení druhý pracovní den od odeslání. K ceně zboží účtujeme dopravné a balné ve výši 103,- Kč včetně DPH.
Česká pošta s.p. - Balík do ruky na dobírku
Pro zásilky do 30 kg. Objednané zboží Vám bude zasláno poštou na dobírku do 3 dnů od potvrzení objednávky našim obchodníkem, zaplatíte při převzetí zásilky. Informace o pohybu zásilky můžete obdržet na váš e-mail či mobil. Doručení druhý pracovní den od odeslání.
K ceně zboží účtujeme dopravné a balné ve výši 103,- Kč včetně DPH.
Ceny dopravného a balného jsou platné pro zásilky v rámci České republiky. Cena dopravného a balného mimo Českou republiku bude sdělena provozovatelem internetového knihkupectví na základě e-mailového dotazu. Při objednávce na dobírku se výše uvedeným částkám připočítává 30,- Kč za dobírku.

10) Převzetí zboží
Zákazník je povinen zkontrolovat neporušenost obalu. Pokud převezme zjevně poškozenou zásilku, musí uplatňovat případnou reklamaci na přepravci. Spolu se zbožím Vám bude zaslán daňový doklad, který pro případ reklamace uschovejte.

11) Vrácení zboží
Na základě zákona č. 367/2000 Sb. má zákazník právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží s výjimkou audionahrávek a multimediálních CD-ROM, u kterých byl porušen obal. Zboží nesmí vykazovat známky použití, nesmí být jakkoli poškozeno, musí být vráceno včetně daňového dokladu nebo její kopie.
Zboží lze vrátit osobně nebo poslat řádně zabaleno (nejlépe v kartónovém obalu) doporučenou zásilkou. Nezasílejte prosím vrácené zboží na dobírku, zásilky, které nám zákazníci pošlou na dobírku nebudou převzaty. Do doporučené zásilky vložte zboží, daňový doklad, informaci zda vracíte nebo reklamujete a číslo účtu, na který máme poslat částku za vrácené zboží.
Vrácené zboží s doklady musí být odesláno zpět (nebo alespoň odstoupení od smlouvy musí být písemně nahlášeno) nejpozději 14. den od dne převzetí. Zboží odeslané na adresu prodávajícího v rámci odstoupení od smlouvy bude překontrolováno a následně bude vyplacena fakturovaná částka na číslo bankovního účtu uvedené zákazníkem v reklamační zásilce.

12) Vrácení přeplatku
Zaplacená částka bankovním převodem u stornované objednávky (případně přeplatek u nekompletně vyřízené objednávky) je vrácena do 5 pracovních dnů zpět na účet, z kterého byla odeslána, pokud se s zákazníkem nedohodneme jinak.

13) Reklamace a záruka
Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak, která se týká všech zjevných a skrytých vad zboží, které nejsou slučitelné s jeho funkčností, užitnými a estetickými vlastnostmi. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit naší firmě. Za vady vzniklé přepravcem neručíme.
Záruka se nevztahuje na vady vzniklé běžným používáním, nesprávným použitím výrobku nebo nesprávným skladováním.
Postup při reklamaci:
a) informujte nás o reklamaci e-mailem na adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , telefonicky na tel. č. +420 244 912 158, poštou na adresu prodávajícího.
b) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu
c) do zásilky uveďte důvod reklamace, popis zjištěných závad a jejich projevů, vaši adresu, číslo objednávky
d) doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě
Prodávající se zavazuje vyměnit nakupujícímu vadný výtisk za bezvadný, zašle-li jej nakupující zpět na adresu prodávajícího.
Reklamace bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pok

14) Ochrana osobních údajů
Objednáním či rezervací zboží prostřednictvím našich internetových stránek, kupující souhlasí v souladu se zákonem. č. 101/2000 Sb. a zákonem č. 480/2004 Sb. se zpracováním osobních údajů poskytnutých v objednávce a jejich zařazením do databáze uživatelů, jakož i s tím, že poskytnuté osobní údaje mohou být poskytnuty třetím osobám na základě uzavřené smlouvy s těmito třetími osobami v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 101 / 2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých údajů v platném znění. Účelem zpracování těchto osobních údajů je jejich použití pro obchodní a marketingové účely prodávajícího a pro účely zasílání obchodních sdělení. Tento souhlas poskytuje kupující dobrovolně s tím, že jej může kdykoliv odvolat zasláním oznámení na e-mailovou adresu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo písemně na adresu sídla firmy. Odvolání souhlasu je účinné okamžikem doručení oznámení prodejci.

15) Závěrečná ustanovení
Uskutečněním objednávky nebo nákupu v tomto internetovém obchodě dáváte najevo, že s výše uvedenými podmínkami souhlasíte.

Obchodní podmínky jsou v platnosti od 25. 5. 2013

Doporučení

Žehnám vydavatelům časopisu „Ikona“ a ze srdce jim přeji,aby se jejich záměr zdařil.

- S láskou Boží, Metropolita Kryštof, L.P. 2008 -

Spojte se s námi

social share